×

Atelier met zelfcontrole

Het spelbord bevat verschillende opgavekaarten. Elke opgavekaart heeft 6 verschillende grote illustraties van een bepaald thema vb. het thema dieren: een slak, een konijn, een kikker, een vlinder, een kever en een eekhoorn.
Bij elk onderwerp, bij dit vb. elk dier, is een kleurcode voorzien.
Onderaan de kaart zijn dezelfde onderwerpen in kleine illustraties op een bepaalde wijze en in een willekeurige rij weergegeven.
De speler moet nu de grote illustraties met de kleine illustraties onderaan vergelijken en de kleine illustraties die betrekking hebben met de grote markeren met uiteraard dezelfde kleurcode als bij de grote illustraties.
Dit kan hij door de kleurschijfjes in de juiste kleur op de kleine afbeeldingen te kleven.
De opgavekaart is geplaatst in een doorzichtige map waardoor het kleven op de transparante plaat vlot mogelijk wordt.
De opdrachten van elke opgavekaart zijn verschillend, ook de wijze van voorstelling van de te associëren kleine afbeeldingen met de grote afbeeldingen.
De opdrachten zijn verschillend qua moeilijkheidsgraad.
Zowel kinderen als volwassenen kunnen zelfstandig met het materiaal werken.
Het spel beschikt over een zelfcontrole systeem waardoor de speler zelf kan zien of hij een fout gemaakt heeft.
De opgavekaart wordt in een transparante plaat omgedraaid en als alle kleuren overeenstemmen heeft de speler correct gewerkt, zo niet kan hij zijn fout corrigeren.

ID
O00226
CategorieFuncties

- vingermotoriek 
- oog- handcoördinatie
- gedetailleerd kijken
- onderscheiden en benoemen van de afbeeldingen
- ruimtelijk inzicht